“Ļaujiet mums aizsargāt un stādīt kokus

Iet modināt ciemus

Un braukt prom.”

– Ganšams Sailani

no Indijas meži ir unikāli resursi izdzīvošanai lauku Indijas tautai, kas tika izmantotas, ievērojami uz tirdzniecības un rūpniecības. Čipko kustība Indijas veikusi dzimšanas Himalaju pakājē ieguvusi lielu nozīmi visā pasaulē environmentalist aprindās tās panākto pret atmežošanu. Šipko, kas burtiski nozīmē “apskaut” ir izplatījusies daudzās citās Indijā un ir izstrādājusi pasaules uzmanību saviem atjautīgs centienus cīnīties pret mežu izciršanu un tādējādi aizsargājot ekoloģiju un sabiedrību. Sievietes bijusi unikāla loma, veicot sekmīgu Čipko kustības, jo tās ir tās apgādībā uz degvielas, koka un lopbarības par izdzīvošanu bija grūti sagādāt tos pēdējo vairākus gadu desmitus.

indiešu civillietās sabiedrību, darba diena no sievietēm sākas agri no rīta. Jo īpaši kalnainos apvidos, viņiem vajadzētu atnest ūdeni, sasmalcina kviešu maizei, apmierinātu vīru un bērniem, un, visbeidzot, ir noteikts, kā mežā kurināmās koksnes, zāles un lapu lopbarības dzīvniekiem uc. Paturot kūļi uz galvas stundām tie nāk mājās pirms pusdienlaika un sagatavot vidēja dienu maltīti. Demonstrēšanas laikā sausā sezona, kad līdz pat 80% no lopbarības piegādā mežu, to pēcpusdienās tiek veikti arī līdz meklētu lapu lopbarību. Tas ir nepieciešams mežu attiecībā uz sievietēm un viņas ģimenes izdzīvošanai

Ar Himalaju meži spēlēt pašu lomu mūsdienās -. Divas ražas gadā, rīsiem un prosain musons sezonā un kviešu ziemā, ievērojot smago nodevu par barības vielu augsnē. Lai par trūkumu barības vielu ir nepieciešams, lai savāktu organiskās vielas veidā lapu lopbarības un lapu pakaiši pār plašām jomām mežā, kas var būt tik liela, kā trīsdesmit reizes lielāka par tipisku kultivētajām laukā. Ja attālums starp ciematu un meža kļūst pārāk tālu, vai arī, ja ir ne vairāk koku, tad tas nav iespējams, sievietes, lai pietiekami daudz organiskās vielas, lai saglabātu barības vielu piegādi līdzsvarā. Lai kompensētu šo trūkumu, ir nepieciešams, lai sadedzinātu žāvēta mēsliem vietā kurināmās koksnes, kas papildu rezultāti uz mēslojuma deficīta rezultātā uz nabadzīgākām ražu un pat zemākas ražas bifeļu piena. Tālāk uz kompensāciju no šīs pārtikas trūkuma, sievietes ir daudzas reizes spiesti pārdot savu zelta rotaslietas un citus dārgus svarīgus posteņus, kas sākotnēji paredzēti, lai saglabātu kā pūra viņu meitām.

19.gadsimtā, briti koloniālās administratori Indijā pārņēma kontroli pār plašām jomām meža un pēc tam izmantot tos caur imperatora meža dienestā, ja ir pamatotas daļu šīs zemes tika sākotnēji tika pārvaldītas communally atbilstoši vietējiem noteikumiem. Ar kolonistu (koloniālisma) konflikti izcēlās starp lauku iedzīvotājiem un meža dienests, jo ciema sistēmas resursu izmantošanas sabojājusies un mežu degradācija strauji paātrinājās. Čipko kustība, kas dibināta 1973. gadā bija iznākums šim konfliktam, sāka ar mērķi saglabātu mežu Himalajos.

Mežu izciršana uz kalniem ir vislielākais britu varu pagaidām viņi tas ievērojami izpildīt laikā to komerciālās gali kuru dēļ kalna staciju strauji kļuva melnos caurumus, kas ir nepieciešama, koksnes uguns kaļķakmens un lielu daudzumu kokmateriālu būvniecībai valdības birojos, oficiālās rezidences un infrastruktūru, lai padarītu to noteikums ērta, efektīva un tirdzniecības, kas bija arhitektoniski no ļoti augsts standarts, un dārgi gan ekonomiku un ekoloģiju. 1844. angļu uzņēmējs nosaukts Vilsona ieguvusi koncesiju no feodālās Kungs Teri-Garvals kas ļauj viņam novākt Himalaju ciedru kas pieauga augstumā virs 1,800m un bija, kas plosto mēnešiem leju Gangas, lai sasniegtu ar līdzenumiem. Vilsona līgums atļauts viņam krita tik daudz koku, kā uz viņa prasību par maksu 400 rūpijas gadā uz divdesmit gadiem, kuras rezultātā uz izzušanas lielisku ciedru kas ilgst desmit gadus.

augstprātība vai ekspluatācija varas bija pie meža dienesta konferencē acīmredzams 1875, kur tas atklāti paziņoja, ka “Viktors” ir tiesības baudīt “tiesības uzvara”, kas dod skaidru uzņemšanu racionālajiem lai atceltu rezervēto mežus saskaņā ar noteikumiem ietverti Rezervēts mežu meža aktā, kas parasti uz pusi no kopējās platības ciema bija paredzēta kur kokmateriāli tika ražots ar peļņu vai ja mežs bija aizsargājošo funkciju. Tā kļuva mantu koloniālās valdība tūlīt pēc pieejamajām tiesībām, piemēram, tiesības saņemt lapu lopbarības vai ganās kazas tika anulēts un pēc informētu vietējos iedzīvotājus ar publisku paziņojumu.

1920. Mohandas Gandijs, kurš novest Indiju Neatkarības 1947, sāka savu pirmo valsts mēroga kampaņu pilsoniskās nepakļaušanās lai protestētu netaisnīgus likumus. Gandiji raksturoja jaunizveidotajiem meža rezerves, kā simbols apspiešanu. Tomēr nākamajā gadā, vietējie iedzīvotāji kā regulāru praksi tieši pirms uzsākšanas monsuna aizdedzināja mežos Čirā, jaunizveidota rezervēta mežiem, ko Lielbritānijas valdība sakarā ar Pirmā pasaules kara, lai nāk lietus varētu ģenerēt pieaugums lopbarības augsnē apaugļotas ar pelniem. Bet šogad ugunsgrēks izcēlās Putnu patērē simtiem tūkstošu priežu pazīstams kā Čira, kuras rezultātā uz reģionālo protestu, ko cilvēki Himalaju pakājes piespiežot britu valdību atteikties jaunizveidotajiem aizsargātas mežus

no 1920. gada iedzīvotāju pieaugums nepārtraukti palielinājās, jo īpaši līdzenumos. Kokmateriāli tika transportēts no kalniem uz zemienes, kur tas bija liels pieprasījums pēc enerģijas un būvniecībai. Ļoti bieži tas tika izsolīti pat pirms tā tiek nocirsti. Meža amatpersonas slēdza savas acis uz šo nevīžīgs (nevīžīgs nozīmē bez atļaujas un neapdomīgi) cirtes un slīpuma līgumslēdzēju izcirst koksni, pat ja tā nav atzīmēta. Faktiski viņi pat īstenoja stingras policijas pilnvaras, kas nodarbojas ar vietējiem cilvēkiem, piemēram, iznīcinot sirpji kuras sievietes izmanto nogriezt zarus un meted ar smagiem sodiem pat par sīkiem pārkāpumiem. Turklāt, veiksmīgi uzņēmēji iecēla darbaspēku par zemu algu no ārpus vietām vietā pastāvīgo iedzīvotāju. Šī parādība izraisījusi vērā ļoti dārgi par ekoloģiju, ekonomiku un iedzīvotājiem, jo ​​īpaši.

Mežu uz vidi un sabiedrību nozīme pirmo reizi atzīst, pirmkārt, sievietēm Indijā, kad izciršana tika norisinās Himalaju kalnos Indija, kur meži ir pieteicies pārmērīgi. Čipko kustība bija revolucionārs solis pieņemts, lai saglabātu Himalaju ekoloģiju un sabiedrību no mežu izciršanas. Sievietes, tad slikti veikts klases dēļ mežu izciršanu, bija vienkārši spēcīgākais, kas veltīta un aktīvās dalībnieki šo kustību. Faktiski, turklāt vides kustību tas bija sieviešu kustība, kurā sieviete bijusi būtiska loma ietvaros Čipko kustības pret valsti vairāk daudzsološu mežistrādes un mežsaimniecības politiku, lai gan Himalaju vide un sabiedrība ir aizsargāti.

Kam nav labas mežu Anglijā, briti saprata komerciālo vērtību Indijas mežu un mēģināja noturēt stingru kontroli pār tiem. Tādējādi ģenerālgubernators, Kungs Dalusija izdeva memorandu par mežu saglabāšanu sauc harta Indijas mežu, kurā viņš norādīja, ka tīkkoka, kokmateriāli, utt tik Valsts īpašuma un tā tirdzniecība ir stingri reglamentēta. Tas pavēra sākums sistemātiski meža politiku 1855..

1856. gadā Meža departaments tika izveidots, un pirmais Meža likums tika tiesību aktus vadībā Ditrihs Brandis, vācu botāniķis, pirmās inspektors ģenerālprokurora meži. Viņš sniedza datus par koku Indijā un klasificēt tos. In 1865, tika pieņemts pirmais likums regulēšanai mežu. Tas deva tiesības valdībai deklarēt visas zemes, uz kuriem ar kokiem un krūmājiem vai kā valdības mežā un padarīt noteikumus, lai pārvaldītu tos. Šis likums ir piemērojams tikai uz visiem mežiem, kas ir saskaņā ar valdības kontrolē, kas nav paredzējusi tiesības lietotājiem.

No 1865. akts tika aizstāts ar vispusīgāku Indijas mežs 1878 Akts, kas dalīts meži uz aizsargājamo mežu, rezervētas mežu un ciema mežiem. tika noteikti vairāki ierobežojumi, pēc tautas tiesībām pār meža zemes un ražot aizsargājamās un rezervēto mežiem. Turklāt likums pilnvarota pašvaldībai uzlikt nodokli par kokmateriāliem ražota Britu Indijas vai celta no jebkuras citas vietas, kurā mudinot viņus gūt ieņēmumus no mežiem. Faktiski, šis likums radikāli mainīja kopīpašumu par valsts īpašumu. tad tā rezultātā uz protestiem, kas darbina plaša mēroga debates par reformu meža politikas, lai padarītu to demokrātiskāku un atbildīgāku un uz argumentu, ka valsts, pilsonis attiecības valstība mežsaimniecības ir izgājušas cauri četros pārklājas posmos: konfliktu, saruna, sarunas , un atcelšana.

valdība paziņoja par savu meža politiku, rezolūciju par 19. oktobrī, 1894, kas uzsvērusi valsts kontroli pār mežiem un nepieciešamību izmantotu mežu paplašināšanā valsts ieņēmumus. Tā rezultātā uz stāšanos Indijas Meža akta 1927, ar ko aizstāj agrāko Akts 1878, kas ietver visus galvenos noteikumus agrāku aktu, attiecinot to iekļaut tās, kas attiecas uz pienākumu koksnes, kas joprojām ir spēkā kopā ar vairākiem izdarītajiem grozījumiem pavalsts valdības ar stāšanos valdības Indijas Akts 1935, kas dod skaidru uzsvaru uz ieņēmumiem iegūstot mežu aspektu.

Vēsturiski Indijas Himalaju reģionā, kas bija kontrolē ārzemnieki, īpaši Brītus un vācieši, kopš 1855, ko izmanto, lai ražotu zāģmateriālus par dzelzceļu. Turklāt tad valdība nacionalizēja vienu piektdaļu no kopējās meža platības un pieņēmusi tiesību aktus šajā jomā. Lai padarītu lietas vēl ļaunāk, no 1878. gada akta Indijas Meži ierobežoja zemnieku piekļuvi šiem mežu teritorijās nav uzskatāmi par komerciāli ekonomisks un sankcijas tika iekasēti par personām, kas pārkāpušas šādus ierobežojumus. Kā soli uz priekšu, Meža departaments nodots rīkojumu rakt pilnīgu meža zemes platību, galvenokārt, samazinot pelnus kokus, izmantot to pašu komerciālos nolūkos. Šī pieeja izstrādājusi revolucionāru attieksmi starp Himalaju iedzīvotāju, galvenokārt vienu personu sauc līderis, kas bija pārvērsts par ideju dažiem gadiem ierosināja apskaut kokus, kad fellers nāca samazināt koku. Sevišķi sievietes un viņu bērni apskāva kokus, lai novērstu tos no ciršanas tādējādi dzemdībām Čipko kustība 1973.gadā.

Čipko kustība -. Zaļš riska uzsāka kustības, pirmajā puse no 1973. jomā Utarakhanda in Utarpradēša sastāv no astoņiem Himalaju apgabaliem, kas ir bagāta ar dabas resursiem, ko izmantoja nepiederošas bruģējot ceļu uz mežu izciršanu. Faktiski, valsts apsaimnieko Meža departaments izmanto lielākā daļa mežu koksnes neizrādot uzmanību pret nodarbinātību un labklājību vietējiem iedzīvotājiem un uz nopietnu ekoloģisko kaitējumu, kas izriet no šāda mežu izciršana. Tas nopietni bija negatīva ietekme uz ekonomiskajiem un sociālajiem apstākļiem Himalaju reģionā. Visvairāk ietekmē ir vietējie iedzīvotāji, galvenokārt sievietes. Šajā kustību jo īpaši sievietes apskāva kokus ar iestarpinot savus ķermeņus starp kokiem un darbuzņēmēja asīm.

No neatkarības Adventes un karalisks valstīm diemžēl paātrināja mežu izciršanu Himalaju reģionā. Jaunu pamatprincipiem panākt ekonomikas izaugsmi un attīstību formulējums sniedza valdībai iegūt dabas resursus par nepamatotu mērogā, kas pat pārsniedza to, ka koloniālās ēras, kas slikti veikta nosacījumus meža ekosistēmu un destabilizējot kalna kopienas. Turklāt beigas pierobežas karš starp Ķīnu un Indiju 1962.gadā izraisīja ceļu būves, piesakoties daudz koku mežos, lai gan ar vietējiem iedzīvotājiem par nodarbinātību sākotnēji pieņemtajiem šie infrastruktūras projekti tiek veidoti, bet bija ievērojama negatīva ietekme uz hill sabiedrība, kas paliek spēkā vēl šodien. Šīs negatīvās ietekmes uz Himalaju ekoloģiju un sabiedrībā izraisīja turpmāku izaugsmi un panākumus Čipko kustības pret mežu izciršanu.

Iedvesmojoties no Čipko kustība, daudzi tautas kustības izstrādāti ar mērķi aizsargāt un pārvaldīt dabas resursus par labu lauku iedzīvotāju daudzviet Indijā. Bihar un Gujarat, šīs kustības radās uz sacelšanos pret pārveidošanu dabisko mežu uz tīkkoka plantācijām, pārvietot, kura atņēmusi vietējo meža dzīvojošiem adivāsu cilvēkus par viņu vienīgo resursu bāzi. Turklāt, Karnataka, tad Appiko kustība radās, kad meža dienests neko nedarīja, lai apturētu darbību darbuzņēmējiem, kuri cirsmu 35 koki uz hektāru, nevis noteiktā 2 par hektāru.

Pēc neatkarības atgūšanas, konstitūcija Indija pieņēma vairākus noteikumus no 1935. gada Indijas valdības aktu un patur mežu kā valsts priekšmeta 7. grafiku. Ko valdība pieņēma 1952. gadā Valsts meža politika Rezolūcijā uzsvērts, ka meža politika ir uz valstu vajadzībām, bet ne uz tirdzniecības, rūpniecības un ieņēmumiem. Pirmo reizi, rezolūcijā uzsvēra par ekoloģiskajiem un sociālajiem aspektiem meža apsaimniekošanu. Bet tas palika kā dievbijīgu deklarācija bez jebkāda izpildi.

Meža ministrija sākotnēji bija daļa no Zemkopības ministrijas, kuras Nacionālās komisijas Lauksaimniecības uzskatījuši par tādu. Nacionālā komisija atbalstīja komercializāciju mežu dod nekādas nozīmes izdzīvošanai adivāsu un citu meža dzīvojamo kopienām, jo ​​tas ir par stingru pārliecību, ka tie nav veicinājuši daudz uz uzturēšanu vai attīstību mežu un tāpēc viņiem nav tiesības gaidīt, ka kāds cits tās nodrošināt ar meža produkciju ar bez maksas. Turklāt Komisija ieteica, ka pārskatītais National Forest politika jāformulē, balstoties uz svarīgiem vajadzībām valstī, meža zemes tiek dubultkniedes par aizsardzības mežos, ražošanas mežu un sociālo mežu dodot lielu prioritāti ražošanas mežiem un vismaz sociālajiem mežiem, ar iebilst, ka meža apsaimniekošana, ka katrs hektārs meža zemes jābūt tādā stāvoklī, lai iegūtu neto ienākumi daudziem vairāk reižu, nekā tiek iegūts šobrīd. Šim nolūkam tā tālāk ieteica pārskatīt visu Indijas Meža aktiem.

1985. gadā Meža departaments tika pārvietoti no Zemkopības ministrijas uz Vides ministrijas un mežu tādējādi mainot uzsvaru no ieņēmumiem uz vides bažas. Decembrī, 1988, Parlaments pieņēma jaunu meža politikas izšķirtspēju sauc Valsts meža politika, 1988 noraidīšanu ieteikumus Nacionālās komisijas un uzsverot uz labklājību adivāsi un citu meža mājoklis kopienām. Tā kā uz šo politiku, izdzīvošana adivāsi un citu meža mājoklis kopienu griežas laikā un pie mežiem, kas ir pilnībā aizsargāti. Bet neskatoties uz šo rezolūciju, kas bija pro-cilšu politiku, no 1927. vecais likums ar visiem turpmākiem grozījumiem nemainījās.

1994. gadā, Vides un mežu ministrija sagatavojusi projektu par jauno likumprojektu sauc saglabāšanas mežu un dabas ekosistēmu Bill, 1994, lai aizstātu aktu Indijas meži 1927, kas radīja daudz diskusiju par to. Faktiski, vairāki brīvprātīgo organizāciju iesniedza alternatīvu projektu un iesniedza to Vides un mežu ministrija. Likumprojekts netika iesniegts Parlamentam un veco Meža likumā, 1927 ar visiem tās turpmākiem grozījumiem joprojām darbojas

Dažas galvenās iezīmes likumprojektu ar brīvprātīgo organizācijām sagatavota, ir šādi:.

Visi šie un citi grozījumi ir ierosināts veicināt saglabāšanu un attīstību meža vairāk līdzdalības un efektīvāku, un, lai sasniegtu galveno mērķi meža politikas Rezolūciju 1988. radīt masveida tautas kustību, iesaistot sievietes, lai sasniegtu šie mērķi un, lai samazinātu spiedienu uz esošo mežu